vorodi ha

با سلام و خیر مقدم خدمت نو دانشجوهای عزیز کامپیوتری

امیدواریم که با انتخاب خودتون و با علاقه ی زیاد وارد این رشته ی پر رمز و راز و البته سخت شده باشید.

متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا امسال ورودی ها نمی تونن از نزدیک نظاره گر محیط دانشگاه ،کلاس ها و اساتید محترم باشند و حال و هوای نو دانشجویی  رو کامل حس کنند ولی انجمن علمی مهندسی کامپیوتر در کنارتون هست و قراره که نزاریم این روزا بهتون سخت بگذره .

و اما سوالی که ممکنه پیش بیاد اینه که انجمن علمی دانشجویی چیه؟

قبل از همه چی مفتخریم که اعلام کنیم انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر در سال 96-97 تونسته به عنوان انجمن برتر در کشور در حوزه ی فضای مجازی انتخاب بشه و در جشنواره حرکت رتبه کسب کند.

انجمن از هفت نفر تشکیل میشه که پنج نفر عضو اصلی هستند دو نفر عضو علل البدل که هر هفت نفر توسط دانشجوها در انتخاباتی که هر سال آذر ماه برگزار میشه انتخاب می شوند. انجمن نماینده دانشجوها و پل ارتباطی بین بچه ها و دانشگاه هست هم چنین در تلاشیم که با برگزاری فوق برنامه ها و کارگاه های آموزشی به بالابردن سطح علمی دانشجوها کمک کنیم از اونجایی که این برنامه ها به نفع دانشجوها هست پس به حمایت و کمک شما و بودن در کنار انجمن نیازمندیم.

رشته کامپیوتر جزء رشته هایی هست که نیازمند تلاش و یادگیری بی وقفه شماست و دانشجو باید به روز باشد . سعی کنید درس های دانشگاهی  را به طور کاربردی یاد بگیرید.

چون هر درسی پیش زمینه و پیش نیاز درس های دیگه هست  ولی دانشجوی کامپیوتر نباید فقط به آموخته های دانشگاه اکتفا کند و باید دنبال یادگیری علوم روز دنیا و تازه های رشته کامپیوتر باشد ؛ انجمن علمی دانشجویی همراه دانشجوهاست و کمک میکند که دانشجوها تو دانشگاه در کنار دروس دانشگاهی علوم دیگری هم فرا بگیرند تا بتونن وارد محیط کسب و کار بشن.

مهارت هایی را که با شرکت تو برنامه های انجمن کامپیوتر می تونید بدست بیارید ؛ اکثرش رایگان هست و فقط و فقط به نفع دانشجوهاست . بعضی از کارگاه ها هم که هزینه داره با قیمت خیلی خیلی کمتر از موسسه و آموزشگاه های بیرون توی دانشگاه خودمون ارائه می شه تا دانشجوهامون بتونند به راحتی شرکت کنند و این هزینه دوباره برای برگزاری فعالیت ها برای دانشجوها استفاده میشود چون هدف انجمن کمک به دانشجوهاست و این چند سالی که تو دانشگاه هستند در نهایت با دست پر و مهارت و علم زیاد فارق التحصیل بشوند.

شاید دوست داشته باشید بیشتر با فعالیت های انجمن آشنا بشید اما قبل تر از اون نیازه که اعضای علمی انجمن مهندسی کامپیوتر بشناسید:

خانم لیلا نوری دبیر انجمن و سر دبیر نشریه مگیت ،آقای عرفان بختیاری نائب دبیر انجمن ،خانم محیا کریمی مسئول برگزاری کارگاه و مسئول فضای مجازی و عضو تهیه کنندگان مجله مگیت ،آقای محمدرضا سرائی مسئول سایت انجمن و مسئول سمینار ،خانم مریم زهره وند مسئول تبیلغات فعالیت های انجمن هستند تا اینجا با اعضای اصلی اشنا شید و اما اعضای علل البدل که شامل خانم مبینا حاجی اسمعیلی که مسئول تولید محتوا و سئو سایت در کنار اعضای اصلی هستند و عضو گروه تهیه کننده نشریه مگیت ،خانم مهشید احمدی مسئول تولید محتوای آموزشی و عضو تهیه کنندگان نشریه مگیت هستند.

و اما هر یک از دانشجوها می تونند به انجمن ملحق بشن و به عنوان عضو مجمع فعالیت کنند و مهم ترین نکته ای که لازم هست بدونید اینه که همه این فعالیت ها برای دانشجوها به عنوان رزومه ثبت می شه و این رزومه دارای اهمیت کاری زیادی هست. حتی قابل ترجمه و ارائه هست . پس به هیچ عنوان این فرصت رو نباید از دست بدید.

هم می تونید مهارت کاری و آموزشی یاد بگیرید هم به هم رشته و هم دانشگاهی خودتون کمک کنید ،انجمن از حضور شما و هم چنین ایده و نظرات شما بی نهایت استقبال میکنه و همیشه به فکر دانشجوها هست.

و اما فعالیت های انجمن چیه؟

انجمن کامپیوتر یک ماهنامه الکترونیکی به اسم مگیت داره که می تونید مطالب خودتونو در حوزه علمی یا هر چیزی که فک میکنید مناسب ارائه هست در اختیار ما قرار بدید تا به اسم خودتون در نشریه قرار بدیم .

با عضویت در کانال تلگرامی می تونید فایل های مگیت رو دانلود کنید و مطالعه کنید.

و همچنین از اخبار و فعالیت های جدید و قبلی که شامل کارگاه های طراحی سایت ،فتوشاپ و…و محتواهای برنامه نویسی و سمینار و گفت وگو ها می باشد، آگاه بشید.

امسال متاسفانه نتونستیم با برگزاری آئین نو دانشجویی مثل سال های قبل از شما استقبال کنیم اما بجاش میتونیم در کنار هم روزای بهتری تو این دانشگاه رقم بزنیم که با خوشحالی بتونیم جشن فارق التحصیلی مفصلی و با علم کامل تری برگزار کنیم

نیازه که بدونید همه فعالیت های انجمن زیر نظر معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه هست وکارها بعد از تایید امور فرهنگی و همچنین تایید مدیر محترم گروه کامپیوتر سرکار خانم دکتر بهادری  و استاد مشاور عزیزمان آقای دکتر رضوانیان برگزار می شود پس با ما در ارتباط باشید تا از فعالیت های دانشگاه جا نمونید.

و کلام آخر اینکه حتما در گروه و کانال انجمن کامپیوتر عضو بشید؛ می تونید هر سوال و نظری بود مطرح کنید و همینطور با ما و هم رشته ای هاتون و ترم بالایی های دانشگاتون در ارتباط باشید ، منتظر شما هستیم.

” با تشکر انجمن علمی مهندسی کامپیوتر ارشاد دماوند”