amazon one

Amazon One به شما امکان پرداخت با کف دستتان را می دهد!!

شرکت امازون از روش جدید پرداخت پول خود  Amazon One رونمایی کرده است که کاربر تنها با کف دست خود می تواند پرداخت هایش را انجام بدهد.

فقط کافیست کاربر کف دست خود را بالای اسکنر امازون قرار بدهد و این دستگاه با الگوریتم تشخیص کف دست و براساس نقش و نگارهای کف دست و همچنین مکان قرارگیری رگ های خونی، که در هر شخص منحصربفرد هستن، کاربر رو شناسایی کرده و یک امضای کف دست شناسایی می کند و از حساب آن  پول را برداشت می کند.

‏امازون قصد دارد این شیوه پرداخت را در ابتدا در فروشگاه های بدون پرسنل خود یعنی Amazon Go عرضه کند اما به مرور زمان در بقیه فروشگاه های فیزیکی  نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

طبق گفته ی امازون قرار نیست این شیوه ی پرداخت در انحصار این شرکت باشد و شرکتها و فروشگاه های مختلف میتوانند با همکاری با شرکت امازون این شیوه پرداخت را در فروشگاه ها، ادارات و استادیوم ها هم عرضه کنند.

دلیل استفاده از کف دست به جای شیوه های دیگر شناسایی کاربر مثل صورت، حریم شخصی بالاتر کاربر هست زیرا صرفا با عکس کف دست یک شخص ، فرد قابل شناسایی نیست. همچنین استفاده از کف دست نسبت به صورت نیاز به انجام یک عمل اگاهانه یعنی قرار دادن آن بر روی دستگاه دارد.

آمازون سالهاست که روی این سرویس کار می کند و در سال 2019 موفق به ثبت تکنولوژی تشخیص کف دست شد .

ثبت نام در این سرویس رایگان است و برای ثبت نام کاربر فقط نیاز به یک کارت اعتباری، یک شماره موبایل و یک کف دست دارد!